logo

Archiwum grupy dyskusyjnej free.pl.buddyzm

Od połowy maja 2004 roku Google archiwizuje grupę free.pl.buddyzm, zatem archiwum zawiesza swoją działność. Dostępne są tutaj wiadomości od marca 2003 do końca maja 2004.


Krótko o grupie | Archiwum | Pomoc | Buddyzm

Krótko o grupie

Grupa usenetowa free.pl.buddyzm została założona 7 lutego 2003 roku. Jak sugeruje nazwa, tematem przewodnim grupy jest buddyzm i jego okolice: osoba Buddy, jego nauki, ich interpretacje przez późniejszych nauczycieli, aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie związane z buddyzmem, itp. Na grupę piszą buddyści z różnych szkół buddyjskich: Theravada, Bon, Kagyu, Zen, więc panuje różnorodność poglądów, punktów widzenia.

Dopisek z 2009 roku: grupa dyskusyjna po 2-3 latach aktywnego działania przestała de facto istnieć. Poprzenosiliśmy się na różne przyportalowe fora, np. forum.medytacja.net.

Archiwum

Artykuły, podobnie jak w typowych czytnikach, są pogrupowane wg wątków, a także posortowane wg autora i daty. Przeglądanie z poziomu przeglądarki HTML-owej (plik index.html).

Pomoc

Jeśli chciałbyś pisać na grupę free.pl.buddyzm, a nie wiesz jak to zrobić, zapraszamy do przeczytania krótkiego wprowadzenia do usenetu (Uwaga załaduje się ok. 90kB obrazków).

Aby wyszukać jakiś tekst w artykułach, musisz skorzystać z zewnętrznego programu (np. opcje wyszukiwania dostępne w Total/Midnight Commanderze). Treść artykułów jest przechowywana w plikach z rozszerzeniem txt, wobec czego możesz ograniczyć zakres przeszukiwania wyłącznie do tych plików (maska: *.txt).

Buddyzm

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat buddyzmu, odwiedź następujące strony:

To oczywiście nie jedyne internetowe źródła wiedzy na temat tej religii, jednakże te są najobszerniejsze. Z resztą na ww stronach znajdziesz bogate zbiory odnośników.