strona główna

O programie

Program powstał z prostego powodu: na ćwiczeniach z Algorytmów i Struktur Danych programy dla maszyny RAM były pisane na kartkach i ,,ręcznie'' uruchamiane. Zatem chciałem sobie ułatwić nieco zadanie, przynajmniej ucząc się w domu. Było to tym bardziej istotne, że na egzaminie miało być kilka pytań właśnie z tego zakresu (i były!). Mam nadzieję, że ten program pomoże jeszcze kilku osobom. :)

Program został napisany w JScript 5.5 (JavaScript, odmiana Microsoft'u, zgodna ze standardem ECMA 262). Nie zostały użyte żadne rozszerzenie MS, w związku z czym nie powinno być problemów z jego uruchamianiem. Autor testował go w IE 5.0, Operze 6.0x i 7.51 (Windows i Linux), Mozilli 1.3 (Windows i Linux) oraz FireBird 0.6 (Linux).

Zobacz też informację o wersji konsolowej.

Parser jest dwuprzebiegowy: w pierwszym przebiegu sprawdza składnię, zamienia instrukcje na kod pośredni, w drugim analizowane są skoki. Emulator wykorzystuje kod pośredni (bajtkod), więc analiza składniowa wykonywana jest tylko raz.

Licencja na jakiej rozpowszechniany jest ten projekt to GNU GPL (Powszechna Licencja Publiczna GNU). Z jej treścią można zapoznać się na stronach Free Software Fundation, nieoficjalne polskie tłumaczenie także znajduje się na stronach FSF.